polski english

Aktualności

*

Na drugie spotkanie z cyklu „Czytamy na zdrowie” z projektu „Pora Seniora” wybraliśmy "Listy Niezapomniane. Tom 2" zebrane i opracowane przez Shauna Ushera. To zbiór korespondencji, zawierający inspirujące listy napisane przez bardziej i mniej znanych ludzi. Akcja odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 26 stycznia między 14 ..

*

14 stycznia 2018r. przeprowadziliśmy po raz pierwszy na Śląsku akcję Medyczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja, oprócz promowania profilaktyki zdrowotnej, miała na celu wspomóc zbiórkę pieniędzy podczas 26. Finału WOŚP. Została przeprowadzona we współpracy z DH Supersam w Katowicach, ul. Piotra Skargi 6. W ramach akcji przeprowadziliśmy badania ..

*

Miś pod Szpitalną Choinkę to akcja organizowana każdego roku przez SCOPH tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Przebrani za renifery, aniołki i Mikołaje odwiedzamy oddziały dziecięce w szpitalach, aby choć trochę umilić dzieciom spędzany tam czas. W tym roku odwiedziliśmy oddział okulistyki dziecięcej w Szpitalu przy ulicy ..

*

Nie od dziś wiadomo, że lubimy nowe wyzwania, dlatego SCOPH zdecydował się podjąć organizacji pierwszego w historii naszego Oddziału biegu. Odbył się on w Parku Zadole. Biegacze mogli wybrać między dystansami 3 i 5 km. Pomimo tego, że Bieg Mikołajów organizowaliśmy po raz pierwszy, udało na ..

*

Koniec roku 2017 był dla nas bardzo intensywny, ale szybko nadrabiamy zaległości i informujemy o naszych akcjach. Na początku grudnia projekty Marrow Hero oraz Transplantacja- jestem na TAK zorganizowały na terenie Katowic, Zabrza i Bytomia akcję Helper's Generation. Odwiedziliśmy uczelnie aby opowiadać o donacji i transplantacji ..

*

12 grudnia odbyła się akcja "Na Święta czytamy na zdrowie" w CSK z Projektu "Pora Seniora". Spędziliśmy czas z chorymi przy lekturze, odrywając ich na chwilę od szpitalnej codzienności. Pacjenci byli zasłuchani, słodkości smakowały - planujemy kolejne akcje! ..

*

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12) 7 i 8 grudnia zorganizowaliśmy Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka. Studenci chętnie się angażowali, dzięki czemu udało nam się napisać wiele listów. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą niejednej osobie! ..

*

30 listopada 2017 odbyła się pierwsza akcja w ramach projektu "Marzycielska poczta". W przerwach między zajęciami studenci przysiadali się do stanowiska i wykonywali kartki techniką Iris folding, pisali listy albo wypisywali kartki pocztowe dla podopiecznych fundacji Marzycielska Poczta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Posłaliśmy do ..

*

Projekt "Pory Seniora" ruszył! W ramach akcji "Bombki na szpitalną choinkę " 4 grudnia wykonaliśmy ozdoby z życzeniami na choinkę w CSK. Dzięki zaangażowaniu studentów stworzyliśmy mnóstwo pięknych bombek. Gdy zawisną na choince w szpitalu wywołają uśmiechy na twarzach pacjentów ..

*

27 listopada odbyła się pierwsza na Śląsku akcja w ramach projektu Przychodnia Studencka! Projekt jest skierowany do osób ubogich i bezdomnych, które na co dzień nie mają dostępu do podstawowej opieki medycznej. Jego celem jest promowanie profilaktyki zdrowotnej. W ramach akcji przeprowadziliśmy pomiary: • glikemii • ciśnienia tętniczego krwi • ..

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl