polski english

Aktualności

*

To projekt skierowany do osób ubogich i bezdomnych, które na co dzień nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. 22 maja 2018r. we współpracy z AMSA i Górnośląskim Towarzystwem Charytatywnym przeprowadziliśmy bezpłatne badania profilaktyczne: ·         glikemii przygodnej ·         ciśnienia tętniczego krwi ·         tętna ·         zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie ·         masy ciała ·         BMI ·         ..

*

Na terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w dniu 9 maja odbyła się akcja charytatywna „Operation Tiramisu”. Wraz z EVS i AMSA zorganizowaliśmy konkursy medyczne z nagrodami, grę w mini golfa, gry video i prezentację technologii druku 3D. Rozdawaliśmy także tiramisu! Studenci polsko- i angielskojęzyczni podarowali wiele ubrań, butów, ..

*

21 kwietnia w restauracji Bohema odbyło się wydarzenie "Tell me your food". Było to międzynarodowe spotkanie o tematyce kulinarnej, podczas którego odbył się pokaz chińskiej ceremonii herbacianej oraz degustacja dań kuchni polskiej i zagranicznej. Uczestnicy rozmawiali o zwyczajach kulinarnych panujących w krajach ich pochodzenia, a opowiadane ..

*

20 kwietnia 2018r. odbyła się już druga akcja projektu "Marzycielska Poczta". Po raz kolejny studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pisali listy i wykonywali kartki techniką quillingu dla ciężko chorych dzieci, podopiecznych fundacji Marzycielska Poczta. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Posłaliśmy dzieciom  wiele uścisków  i ..

*

Już w najbliższą sobotę o godzinie 18 w restauracji Bohema odbędzie się wydarzenie kulinarne "Tell me your food" Jest ono częścią międzynarodowego projektu, w którym wolontariacko uczestniczą młodzi ludzie z 5 europejskich państw (Polski, Francji, Chorwacji, Rumunii i Armenii). Jego celem jest integracja członków lokalnych społeczności, ze ..

*

18 kwietnia. przeprowadziliśmy po raz pierwszy akcję “Cross Cultural Health and Wellness Fair“ w restauracji “Królestwo” w Katowickim Rondzie podczas Multilanguage evening”. Przeprowadziliśmy badania profilaktyczne takie jak pomiar glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, tętna, analizy składu ciała i SpO2. Edukowaliśmy zainteresowanych na temat pierwszej pomocy oraz samobadania piersi i ..

*

Na kolejne czytelnicze spotkanie wybraliśmy książkę „Biuro myśli znalezionych. Rozmowy Marcina Zaborskiego”. To zapis dwudziestu spotkań, które autor poprowadził z wybitnymi twórcami, artystami, działaczami i dziennikarzami. Każdy z rozmówców, choć reprezentuje różny świat i poglądy, ma do przekazania coś istotnego i poruszającego. Z tą myślą wybraliśmy ..

*

24 marca 2018r. odbyła się kolejna akcja w ramach projektu Przychodnia Studencka, zorganizowana we współpracy z AMSA oraz Górnośląskim Towarzystwem Charytatywnym. W ramach akcji przeprowadziliśmy bezpłatne badania profilaktyczne wśród osób, które na co dzień nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej - osób bezdomnych. Wykonaliśmy pomiary: • glikemii przygodnej ..

*

II Śląska Konferencja Transplantologiczna to inicjatywa organizowana w ramach działalności Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. SCOPH jest jednym z sześciu programów stałych działających w obrębie IFMSA, który poprzez liczne konferencje, warsztaty, akcje profilaktyczne stara się zainteresować społeczeństwo tematem zdrowia publicznego ..

*

Na drugie spotkanie z cyklu „Czytamy na zdrowie” z projektu „Pora Seniora” wybraliśmy "Listy Niezapomniane. Tom 2" zebrane i opracowane przez Shauna Ushera. To zbiór korespondencji, zawierający inspirujące listy napisane przez bardziej i mniej znanych ludzi. Akcja odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 26 stycznia między 14 ..

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl