polski english

Aktualności

*

12 grudnia odbyła się akcja "Na Święta czytamy na zdrowie" w CSK z Projektu "Pora Seniora". Spędziliśmy czas z chorymi przy lekturze, odrywając ich na chwilę od szpitalnej codzienności. Pacjenci byli zasłuchani, słodkości smakowały - planujemy kolejne akcje! ..

*

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12) 7 i 8 grudnia zorganizowaliśmy Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka. Studenci chętnie się angażowali, dzięki czemu udało nam się napisać wiele listów. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą niejednej osobie! ..

*

30 listopada 2017 odbyła się pierwsza akcja w ramach projektu "Marzycielska poczta". W przerwach między zajęciami studenci przysiadali się do stanowiska i wykonywali kartki techniką Iris folding, pisali listy albo wypisywali kartki pocztowe dla podopiecznych fundacji Marzycielska Poczta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Posłaliśmy do ..

*

Projekt "Pory Seniora" ruszył! W ramach akcji "Bombki na szpitalną choinkę " 4 grudnia wykonaliśmy ozdoby z życzeniami na choinkę w CSK. Dzięki zaangażowaniu studentów stworzyliśmy mnóstwo pięknych bombek. Gdy zawisną na choince w szpitalu wywołają uśmiechy na twarzach pacjentów ..

*

27 listopada odbyła się pierwsza na Śląsku akcja w ramach projektu Przychodnia Studencka! Projekt jest skierowany do osób ubogich i bezdomnych, które na co dzień nie mają dostępu do podstawowej opieki medycznej. Jego celem jest promowanie profilaktyki zdrowotnej. W ramach akcji przeprowadziliśmy pomiary: • glikemii • ciśnienia tętniczego krwi • ..

*

Dnia 18 listopada odbyła się kolejna edycja Zdrowia pod Kontrolą. Odwiedziliśmy DH Supersam w Katowicach. Klienci galerii mogli skorzystać m.in z pomiaru poziomu glikemii przygodnej, ciśnienia tętniczego, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Edukowaliśmy zainteresowanych na temat prawidłowego odżywiania, rozmawialiśmy o stresie, skutkach palenia papierosów, chorób przenoszonych ..

*

W dniach 13.11-17.11.2017 roku w ramach projektu „AntiTobacco” odbyła się akcja „Światowy Dzień Rzucania Palenia”, która miała na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie szkodliwości papierosów. Tym razem zwracaliśmy się nie do młodzieży, ale do ludzi dorosłych, często już od wielu lat uzależnionych od nikotyny.   Przez cały ..

Po raz kolejny mamy przyjemnosc zaprosic na egzamin jezykowy dla studentow ubiegajacych sie o wyjazdy w ramach IFMSA-Poland. Egzamin jest przeprowadzany dzieki uprzejmosci Studium Jezykow Obcych Slaskiego Uniwersytetu Medycznego. Deadline zapisow: 3.11.2017r. godzina 10.00. Link do formularza: https://goo.gl/forms/tFwEMNBCj6rJQEbJ3           ..

*

Programy Stałe ds. Praktyk Wakacyjnych (SCOPE) i Wymiany Naukowej (SCORE) zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25.10.2017r,  o godzinie 19.00 w AkaMediku (Zabrze, ul. Wandy 7). Poniżej zamieszczam link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/146764849400189/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D  Będziecie się mogli na nim dowiedzieć co zrobić by pojechać na ..

*

Czerwiec to miesiąc pełen truskawek, początku lata, a także- Dnia Dziecka! Nie zapomnieliśmy o najmłodszych i przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. W czwartek 1 czerwca pojawiliśmy się na Rynku w Katowicach, a piątek 2 czerwca spędziliśmy popołudnie w ZOO. Nasz projekt Szpital Pluszowego Misia zyskał nowych ..

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl