polski english

AntiTobacco

 

 

 

„Palenie zabija” – jest to hasło, które słyszał każdy z nas. Jednak, kiedy pomyślimy o ludziach, których widujemy na co dzień, na pewno znajdziemy wśród nich osoby palące. Czy żaden z palaczy nigdy nie widział ostrzeżenia na paczce papierosów, którą ma przy sobie?

Szkodliwość palenia wydaje się tematem powszechnie znanym, jednak na świecie cały czas żyje niemal miliard ludzi, którzy każdego dnia sięgają po papierosa, a wiek inicjacji nikotynowej ciągle się obniża.

Projekt „AntiTobacco” został stworzony, aby stale uświadamiać, jak niebezpiecznym nałogiem, zarówno dla palacza jak i dla jego otoczenia, jest nikotynizm. W ramach projektu w szkołach organizowane są 45-minutowe spotkania z młodzieżą. W trakcie zajęć rozmawiamy z uczniami na temat skutków palenia, pokazujemy co może stać się z ich organizmem w wyniku stosowania wyrobów tytoniowych oraz radzimy jak zerwać z nałogiem.

Przygotowujemy także różnorodne akcje m.in. z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa czy Światowego Dnia Rzucania Palenia, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zmniejszenia liczby palaczy i wzrostu świadomości zagrożeń wynikających z palenia.

 

Małgorzata Szprucińska
Koordynator Lokalny Projektu "AntiTobacco"
Tel: +48 
531 589 936 | e-mail:  malgorzata.szprucinska@gmail.com

 

 

 
 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl