polski english
« powrót
Podsumowanie: Charytatywna Gala Świąteczna Miś pod szpitalną choinkę
09 grudnia o 21:28;   

6 grudnia 2012 roku w gmachu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się 4. Charytatywna Gala Świąteczna zorganizowana w ramach projektu „Miś pod Szpitalną Choinkę”.

Ogólnopolski projekt „Miś pod szpitalną choinkę” jest realizowany na Śląsku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA- Poland od 2002 roku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia studenci medycyny odwiedzają oddziały pediatryczne śląskich szpitali i obdarowują prezentami małych pacjentów.Wizyty te są pełne radosnej atmosfery, ponieważ głównym założeniem projektu jest okazanie szczególnej troski dzieciom spędzającym ten niezwykły czas w szpitalu.

Głównym punktem programu była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez pracowników naszej uczelni. Nasi wykładowcy, którzy co roku zaskakują swoją kreatywnością i tym razem nie zawiedli - zostaliśmy dosłownie obsypani prezentami. Licytacji zostało poddanych około 70 przedmiotów. Oprócz niezliczonej ilości książek medycznych, popularnonaukowych, albumów, obrazów, ozdób świątecznych, wiecznych piór i długopisów licytowano m. in. kaganek oświaty, sterowny helikopter, żółtego muminka, płytę od Leszka Możdżera, strój sportowy, pudełko na dużo szczęścia, bombki z autografami aktorów scen krakowskich a także z podpisami naszych asystentów.

Przedmioty, które zostały wystawione na aukcji można było obejrzeć na portalu społecznościowym Facebook na fanpage’u „Misia pod szpitalną choinkę”, a także tygodniu poprzedzającym galę na kiermaszu świątecznym.

Poza licytacją odbyło się podsumowanie zeszłorocznej akcji, losowanie fantastycznych nagród, a także przedstawienie „Jesteś Mikołajem” wystawione przez Koło Naukowe Aktorów UŚ „Parapeptydy”.
O podniebienia gości zatroszczyły się studentki naszego Uniwersytetu, które upiekły przepyszne ciasta. Na kiermaszu można było kupić ręcznie wykonane stroiki, wianki i  ozdoby choinkowe.  Dużą popularnością cieszyły się również kartki przygotowane specjalnie na tę okazję przez dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Kwoty, które padły w trakcie licytacji były imponujące. Zebraliśmy 6 380 zł, za co serdecznie dziękujemy. Niezmiernie cieszy fakt, że akcja ta wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń naszej uczelni, że bardzo aktywnie włączają się w nią nie tylko studenci, ale też nasi wykładowcy.Cieszy nas również to, że projekt jest coraz bardziej rozpoznawalny w naszym lokalnym środowisku.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

PATRONI HONOROWI:

Piotr Uszok
Prezydent Miasta Katowice 

prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki
JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

prof. dr hab. n. med. Halina Woś
Kierownik Kliniki Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek
Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu

prof. dr hab. n.med. Jerzy Wojnar
Prodziekan Wydziału Lekarskiego  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

PATRON MEDIALNY
Radio Egida

 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl