polski english
*

12 grudnia odbyła się akcja "Na Święta czytamy na zdrowie" w CSK z Projektu "Pora Seniora". Spędziliśmy czas z chorymi przy lekturze, odrywając ich na chwilę od szpitalnej codzienności. Pacjenci byli zasłuchani, słodkości smakowały - planujemy kolejne akcje! ..

*

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12) 7 i 8 grudnia zorganizowaliśmy Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka. Studenci chętnie się angażowali, dzięki czemu udało nam się napisać wiele listów. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą niejednej osobie! ..

*

30 listopada 2017 odbyła się pierwsza akcja w ramach projektu "Marzycielska poczta". W przerwach między zajęciami studenci przysiadali się do stanowiska i wykonywali kartki techniką Iris folding, pisali listy albo wypisywali kartki pocztowe dla podopiecznych fundacji Marzycielska Poczta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Posłaliśmy do ..

*

Projekt "Pory Seniora" ruszył! W ramach akcji "Bombki na szpitalną choinkę " 4 grudnia wykonaliśmy ozdoby z życzeniami na choinkę w CSK. Dzięki zaangażowaniu studentów stworzyliśmy mnóstwo pięknych bombek. Gdy zawisną na choince w szpitalu wywołają uśmiechy na twarzach pacjentów ..

*

27 listopada odbyła się pierwsza na Śląsku akcja w ramach projektu Przychodnia Studencka! Projekt jest skierowany do osób ubogich i bezdomnych, które na co dzień nie mają dostępu do podstawowej opieki medycznej. Jego celem jest promowanie profilaktyki zdrowotnej. W ramach akcji przeprowadziliśmy pomiary: • glikemii • ciśnienia tętniczego krwi • ..

*

Dnia 18 listopada odbyła się kolejna edycja Zdrowia pod Kontrolą. Odwiedziliśmy DH Supersam w Katowicach. Klienci galerii mogli skorzystać m.in z pomiaru poziomu glikemii przygodnej, ciśnienia tętniczego, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Edukowaliśmy zainteresowanych na temat prawidłowego odżywiania, rozmawialiśmy o stresie, skutkach palenia papierosów, chorób przenoszonych ..

*

W dniach 13.11-17.11.2017 roku w ramach projektu „AntiTobacco” odbyła się akcja „Światowy Dzień Rzucania Palenia”, która miała na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie szkodliwości papierosów. Tym razem zwracaliśmy się nie do młodzieży, ale do ludzi dorosłych, często już od wielu lat uzależnionych od nikotyny.   Przez cały ..

*

Praktyki Wakacyjne! Wymiana Naukowa! Poznaliśmy już wyniki kwalifikacji wczesnej, ogólnopolskiej. Listy są dostępne pod poniższymi linkam: SCOPE wczesna ogólnopolska 2018/2019 SCORE wczesna 2018/2019 Przegapiłeś rekrutację wczesną? Nie dostałeś w jej ramach kontraktu? Nic straconego. Już wkrótce, bo 11 grudnia tego roku ogłoszone zostanąlisty kontraktów dostępnych w ramach kwalifikacji późnej  Pytania możecie kierować do ..

Po raz kolejny mamy przyjemnosc zaprosic na egzamin jezykowy dla studentow ubiegajacych sie o wyjazdy w ramach IFMSA-Poland. Egzamin jest przeprowadzany dzieki uprzejmosci Studium Jezykow Obcych Slaskiego Uniwersytetu Medycznego. Deadline zapisow: 3.11.2017r. godzina 10.00. Link do formularza: https://goo.gl/forms/tFwEMNBCj6rJQEbJ3           ..

*

Programy Stałe ds. Praktyk Wakacyjnych (SCOPE) i Wymiany Naukowej (SCORE) zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25.10.2017r,  o godzinie 19.00 w AkaMediku (Zabrze, ul. Wandy 7). Poniżej zamieszczam link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/146764849400189/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D  Będziecie się mogli na nim dowiedzieć co zrobić by pojechać na ..

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl