polski english
*

Na drugie spotkanie z cyklu „Czytamy na zdrowie” z projektu „Pora Seniora” wybrali¶my "Listy Niezapomniane. Tom 2" zebrane i opracowane przez Shauna Ushera. To zbiór korespondencji, zawieraj±cy inspiruj±ce listy napisane przez bardziej i mniej znanych ludzi. Akcja odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym 26 stycznia między 14 ..

*

14 stycznia 2018r. przeprowadzili¶my po raz pierwszy na ¦l±sku akcję Medyczna Wielka Orkiestra ¦wi±tecznej Pomocy. Akcja, oprócz promowania profilaktyki zdrowotnej, miała na celu wspomóc zbiórkę pieniędzy podczas 26. Finału WO¦P. Została przeprowadzona we współpracy z DH Supersam w Katowicach, ul. Piotra Skargi 6. W ramach akcji przeprowadzili¶my badania ..

*

Mi¶ pod Szpitaln± Choinkę to akcja organizowana każdego roku przez SCOPH tuż przed ¶więtami Bożego Narodzenia. Przebrani za renifery, aniołki i Mikołaje odwiedzamy oddziały dziecięce w szpitalach, aby choć trochę umilić dzieciom spędzany tam czas. W tym roku odwiedzili¶my oddział okulistyki dziecięcej w Szpitalu przy ulicy ..

*

Nie od dzi¶ wiadomo, że lubimy nowe wyzwania, dlatego SCOPH zdecydował się podj±ć organizacji pierwszego w historii naszego Oddziału biegu. Odbył się on w Parku Zadole. Biegacze mogli wybrać między dystansami 3 i 5 km. Pomimo tego, że Bieg Mikołajów organizowali¶my po raz pierwszy, udało na ..

*

Koniec roku 2017 był dla nas bardzo intensywny, ale szybko nadrabiamy zaległo¶ci i informujemy o naszych akcjach. Na pocz±tku grudnia projekty Marrow Hero oraz Transplantacja- jestem na TAK zorganizowały na terenie Katowic, Zabrza i Bytomia akcję Helper's Generation. Odwiedzili¶my uczelnie aby opowiadać o donacji i transplantacji ..

*

12 grudnia odbyła się akcja "Na ¦więta czytamy na zdrowie" w CSK z Projektu "Pora Seniora". Spędzili¶my czas z chorymi przy lekturze, odrywaj±c ich na chwilę od szpitalnej codzienno¶ci. Pacjenci byli zasłuchani, słodko¶ci smakowały - planujemy kolejne akcje! ..

*

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12) 7 i 8 grudnia zorganizowali¶my Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka. Studenci chętnie się angażowali, dzięki czemu udało nam się napisać wiele listów. Mamy nadzieję, że nasze działania pomog± niejednej osobie! ..

*

30 listopada 2017 odbyła się pierwsza akcja w ramach projektu "Marzycielska poczta". W przerwach między zajęciami studenci przysiadali się do stanowiska i wykonywali kartki technik± Iris folding, pisali listy albo wypisywali kartki pocztowe dla podopiecznych fundacji Marzycielska Poczta. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w¶ród studentów. Posłali¶my do ..

*

Projekt "Pory Seniora" ruszył! W ramach akcji "Bombki na szpitaln± choinkę " 4 grudnia wykonali¶my ozdoby z życzeniami na choinkę w CSK. Dzięki zaangażowaniu studentów stworzyli¶my mnóstwo pięknych bombek. Gdy zawisn± na choince w szpitalu wywołaj± u¶miechy na twarzach pacjentów ..

*

27 listopada odbyła się pierwsza na ¦l±sku akcja w ramach projektu Przychodnia Studencka! Projekt jest skierowany do osób ubogich i bezdomnych, które na co dzień nie maj± dostępu do podstawowej opieki medycznej. Jego celem jest promowanie profilaktyki zdrowotnej. W ramach akcji przeprowadzili¶my pomiary: • glikemii • ci¶nienia tętniczego krwi • ..

© 2018 IFMSA-Poland Oddział ¦l±sk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl