polski english
*

06 maja 2017 roku wraz z Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Ginekologii i Położnictwa WLK SUM zorganizowaliśmy trzecią edycję Konferencji Seksuologicznej pt. "Kto się czubi, ten się lubi - rozmowy o seksie i nie tylko". Z dumą możemy się pochwalić, że aula była pełna a wrażenia po Konferencji jak ..

*

Czerwiec to miesiąc pełen truskawek, początku lata, a także- Dnia Dziecka! Nie zapomnieliśmy o najmłodszych i przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. W czwartek 1 czerwca pojawiliśmy się na Rynku w Katowicach, a piątek 2 czerwca spędziliśmy popołudnie w ZOO. Nasz projekt Szpital Pluszowego Misia zyskał nowych ..

*

W piątek, 5 maja 2017, odbyła się druga w tym roku akcja w ramach projektu "Dajmy radość" programu SCORP . Odwiedziliśmy "Dom Aniołów Stróżów" na katowickim Załężu. Przez kilka godzin świetnie bawiliśmy się na pikniku, graliśmy w piłkę nożną, berka, Twistera, skakaliśmy na skakance, a także ..

*

24 kwietnia odbyły się warsztaty języka migowego, alfabetu Braille'a i Lorma organizowane w ramach współpracy projektów "Dotknijmy Różnorodności" i "Breaking  the silence". Zajęcia prowadzili dla nas przedstawiciele Śląskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Mieliśmy okazję poznać przeróżne sposoby komunikowania się osób z niepełnosprawnością sprzężoną, a także nauczyć się ..

*

We wtorek 25 kwietnia przeprowadziliśmy akcję skierowaną do studentów Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z firmą CenterMed, który realizuje program Miasto ZdrowJa na terenie Katowic. Badaliśmy poziom glikemii przygodnej oraz ciśnienie tętnicze. Edukowaliśmy na temat samobadania piersi i jąder z wykorzystaniem fantomów w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej. Szczególnym ..

*

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland ogłasza konkurs na najlepszą bajkę! Jeśli czujesz w sobie artystyczny zew,chciałbyś podzielić się z Nami swoim pomysłem oraz zawalczyć o nagrodę, nie wahaj się ani chwili dłużej! Zwycięska opowieść zostanie odczytana w oddziałach IFMSA- Poland w całej Polsce podczas akcji organizowanych w ramach Dnia ..

*

Dnia 1 kwietnia w Silesia City Center w Katowicach odbyła się kolejna już, wiosenna edycja akcji Zdrowie pod Kontrolą. Przez 8 godzin przeprowadzaliśmy bezpłatne badania takie jak: pomiar glikemii, pomiar ciśnienia tętniczego, nauka udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych przygotowaliśmy Szpital Pluszowego Misia. Edukowaliśmy na temat profilaktyki ..

*

Dzień Autyzmu Projekt Dotknijmy Różnorodności SCORP 3 marca razem z dziećmi świętowaliśmy Dzień Autyzmu. Z tej okazji we współpracy ze szkołą organizowaliśmy zabawy i atrakcje dla dzieci. Jak zwykle było dużo śmiechu i radości, a uśmiech nie znikał z twarz dzieci. ..

*

Dnia 20 marca w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Katowicach przeprowadziliśmy dla pracowników Stacji szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Kursanci mieli okazję poćwiczyć uciskanie klatki piersiowej oraz sposób ułożenia chorego w pozycji bocznej ustalonej. Następnie odbyła się prelekcja na ..

*

W dniach 6-12 marca na terenie Śląska odbył się Tydzień Zdrowia Psychicznego. Celem akcji była edukacja społeczeństwa, w szczególności studentów, na temat takich choró psychicznych jak schizofrenia, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa. Rozmawialiśmy o objawach, sposobach leczenia. Pytaliśmy, w jaki sposób radzić sobie ze stresem i do ..

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl