polski english

Marrow Hero

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Projekt "Marrow Hero" realizowany jest przy współudziale "Fundacji DKMS Baza Komórek Macierzystych Polska" oraz „Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach”

Podstawowym celem naszego Projektu jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez zwiększenie liczby chętnych rejestrujących się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Im więcej zarejestrowanych osób, tym większa szansa i nadzieja dla chorych.

Podczas akcji Marrow Hero, wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Projekt Marrow Hero zajmuje się równolegle tematem transplantacji i dawstwa narządów, mającym na celu przekazanie informacji dotyczących wszelakich procedur powiązanych z donacją organów.

W ramach tego projektu, każdy zainteresowany może podpisać „oświadczenie woli”

Wampiriada

Jako studenci medycyny doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest idea krwiodawstwa. Przy współdziałaniu z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa oraz innymi organizacjami studenckimi, organizujemy zbiórki krwi w akademikach, na terenach uczelni oraz w innych chętnie odwiedzanych przez rówieśników miejscach.

Dwa razy w roku, pod uczelnie na terenie Śląska podjeżdżają mobilne punkty krwiodawstwa, a studenci naszej uczelni promują zdrowy tryb życia na stoiskach towarzyszącym autobusom.
 

Iwona Woźnica
Koordynator Lokalny projektu "Marrow Hero"
Tel: 518631475   |  E-mail: iwoznica@onet.pl

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl