polski english

Młodzi wśród praw

Zadaniem projektu „Młodzi wśród praw” jest edukacja młodych ludzi dotycząca praw dziecka, a także praw człowieka w ogóle.

Obecnie coraz częściej słyszymy o naruszaniu praw najmłodszych, którzy w takich sytuacjach czują się bezradni, dlatego tak ważne jest przekazanie im niezbędnej wiedzy na ten temat. W ramach projektu organizowane są interaktywne spotkania z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym, których celem jest przybliżenie dzieciakom w przystępny sposób oraz ciekawej dla nich formie, jakie prawa posiadają i co z nich wynika. Opowiemy jak powstały prawa dziecka, kim jest Rzecznik Praw Dziecka oraz czym jest Konwencja o Prawach Dziecka. Tę tajemną prawną widzę przedszkolakom spróbujemy przekazać przez rymowanki, wierszyki, krótkie filmy i zabawę! Powiemy gdzie mogą się zgłosić, kiedy ich prawa nie są przestrzegane. Wyjaśnimy różnice między prawem a obowiązkiem oraz poruszymy wiele innych ważnych tematów, o których rzadko mówi się głośno np. czym jest tolerancja i równouprawnienie.

Jeśli lubisz pracę z dziećmi, szybko nawiązujesz nimi kontakt, zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Młodzi wśród praw”.

 

Koordynator Lokalny Projektu

Wiktoria Bartnikowska

mail: wiktoria_bartnikowska@onet.pl

Tel. 518 976 389

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl