polski english

Pink Lips


Polska nadal jest w ogonie krajów, które aktywnie walczą z rakiem szyjki macicy. Mimo wielu kampanii edukacyjnych co roku ponad 4 tysiące kobiet słyszy diagnozę: „Ma Pani raka szyjki macicy”.

Jest to 10 kobiet dziennie i aż połowa z nich umiera, ponieważ nowotwór wykryto zbyt późno.

Nadal bardzo niewiele osób wie, że za raka szyjki macicy w blisko 100% odpowiedzialny jest wirus HPV.

Po to właśnie powstał projekt "Pink Lips"!

Chcemy przybliżyć młodym kobietom, jak ważne jest regularne robienie cytologii. Zależy nam na uświadomieniu im, że z tym rakiem, o ile jest wcześnie wykryty można wygrać!

 

W 2016 roku w styczniu z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy 23-29 stycznia został zorganizowany szereg akcji profilaktycznych. Od stoisk zorganizowanych na terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na terenie Politechniki Śląskiej, poprzez konkursy zorganizowane na portalu Facebbok aż do darmowych zajęć Pole Dance połączonych z edukacją na temat profilaktyki raka szyjki macicy w Sunset Girl Pole Dance Studio w Katowicach i Zabrzu. Nasi Edukatorzy byli również obecni na Latających Kręgach w Śląsku, czyli na spotkaniu ambitnych kobiet opowiadających o swoich biznesach - my z dumą mogilśmy opowiedzieć tam o naszej akcji i przypomnieć Kobietom o badaniach.
Co zrobimy w nadchodzącym roku? Może chcesz z nami współpracować? Napisz do naszego Koordynatora Lokalnego Projektu.

 

Koordynator Lokalny Projektu 2016/2017:

Karolina Woźnica

Tel. +48 668 426 733

e-mail: karolina.woznica24@gmail.com

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl