polski english

Zespół ds. Szkoleń

Zespół IFMSA-Poland ds. szkoleń

Zespół IFMSA-Poland ds. szkoleń jest ogólnopolską strukturą w ramach IFMSA-Poland, którą tworzą trenerzy specjalizujący się w przygotowywaniu kursów zarówno z zakresu działalności Stowarzyszenia, jak i na wiele innych tematów.

Kto może zostać trenerem?

Członkowie Zespołu IFMSA-Poland ds. szkoleń są kształceni podczas tzw. warsztatów TNT (Training New Trainers), udoskonalają swoje umiejętności podczas warsztatów TOT (Training Old Trainers) oraz licznych międzynarodowych spotkań trenerskich organizowanych w ramach Federacji IFMSA.

W TNT może wziąć udział każdy członek IFMSA-Poland – jest to kilkudniowe szkolenie, które skupia się na przekazaniu uczestnikom podstawowych zdolności trenerskich oraz zasobu wiedzy, który pozwala przygotować szkolenie w zasadzie na dowolny temat. Każdy trener następnie tworzy własny zakres zagadnień, z których posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby przeprowadzać kursy dla innych.

Zespół na terenie Oddziału Śląsk

Zespół posiada w chwili obecnej 6 członków na terenie naszego Oddziału:

Oliwia Janota

Paulina Majek

Maciej Bugajski

Można się z nami skontaktować pod adresem: slask.szkolenia@gmail.com.

Szkolenia

Kursy na terenie Oddziału Śląsk są dostępne dla wszystkich studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na dwa sposoby:

  • kursy zaplanowane
  • kursy "na żądanie"

Kursy zaplanowane mają z góry ustaloną datę, godzinę oraz tematykę – ich harmonogram można zobaczyć TUTAJ. Zapisy na nie odbywają się za pośrednictwem strony slask.ifmsa.pl – ok. tygodnia przed zaplanowaną datą kursu, na stronie głównej serwisu pojawia się artykuł informujący o zbliżającym się szkoleniu oraz zawierający link do formularza zgłoszeniowego. Przy rejestracji uczestników decyduje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

Członkowie Zespołu dysponują również listą kursów "na żądanie", które w każdej chwili mogą przeprowadzić, jeżeli tylko zbierze się minimalna ilość osób zainteresowanych. Wykaz możliwych do przeprowadzenia szkoleń oraz wymagań do ich realizacji można zobaczyć TUTAJ.

W przypadku, gdy zbierze się grupa osób zainteresowanych, szkolenie można zamówić poprzez wysłanie maila na adres slask.szkolenia@gmail.com. Wiadomość powinna zawierać następujące informacje:

  • temat wybranego szkolenia
  • ilość osób zainteresowanych
  • dane kontaktowe (e-mail, telefon) osoby zamawiającej
  • proponowane terminy (co najmniej 2-3 opcje)

Zespół skontaktuje się następnie z osobą zamawiającą kurs celem ustalenia szczegółów.

 

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Śląsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl