Akcje

23.05

Czwartek

11:15
EDUKACJA SCORA W BROWARZE W TYCHACH

Edukacja SCORA dla kobiet pracujących w Browarze w Tychach.

23.05

Czwartek

16:00
Edukacja na Ślaskich Juwenaliach

Mieliśmy stoisko podczas Juwenaliów w Katowicach. Nasi edukatorzy przez dwa dni edukowali ludzi nt. profilaktyki raka piersi, szyjki macicy i jader!

22.05

Środa

08:00
Edukacja Rówieśnicza SCORA

Dziś nasi edukatorzy prowadzili zajęcia w szkole podstawowej, podczas których zapoznali uczniów z tematyką raka jądra, schorzeniami narządów płciowych, w tym nowotworów, innych chorób przenoszonych droga płciową (m.in. o wirusie HIV), antykoncepcji oraz pierwszą wizytą u ginekologa.

11.05

Sobota

08:00
Wykład Fizjoterapia w zaburzeniach dolnych dróg moczowych

Podczas wykładu prowadzący poruszył kwestie:1. Anatomia dolnych dróg moczowych2. Fizjologia dolnych dróg moczowych3. Zaburzenia mikcji i struktur dna miednicy 4. Diagnostyka funkcjonalna (badanie podmiotowe, badanie przedmiotowe, ultrasnografia – z użyciem Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®, elektromiografia – z użyciem EMG biofeedback) <- DEMONSTRACJA NA ŻYWO dla uczestników5. Leczenie (fizjoterapia, farmakoterapia, leczenie chirurgiczne).Prowadzący:dr n. med. Bartłomiej Burzyńskispecjalista fizjoterapii

18.05

Sobota

07:00
V Śląska Konferencja Seksuologiczna: Kto się czubi, ten się lubi- rozmowy o seksie i nie tylko

Seksuologia to zdecydowanie niedoceniania dziedzina medycyny, co znajduje swoje odbicie w programach nauczania dla kierunków lekarskich. Organizując konferencję seksuologiczną chcemy przełamać tabu i pokazać, że ludzka seksualność jest niesamowicie złożonym tematem i ważnym aspektem codziennego życia.

06.05

Poniedziałek

16:00
Profilaktyka raka szyjki macicy i jądra

Członkowie Oddziału edukowali przez 5 dni klubowiczów na siłowni Smart Gym Arena o profilaktyce, objawach, diagnostyce i leczeniu raka szyjki macicy i raka jąder. Na fp Smart Gymu pojawił się post zapowiadający o naszej edukacji. 

Brak daty rozpoczęcia
-
Brak daty rozpoczęcia
-
Hosting przedstawicieli Federacji IFMSA podczas COP24

Goszczenie we własnych domach delegatów IFMSA podczas ich pobytu w Katowicach na COP24 i stała opieka nad nimi. Akcja odbywała się w terminie 3-14.12.2018 r. Akcja jednorazowa, średnia (e,i,j,l,m,n). Informacje: https://ifmsa.org/2018/12/25/unfccc-cop24-week-2/?fbclid=IwAR0gjH0JRcIKlrHYw5lz_9qwp5j2d87YEq4cjhcjrDjcOlJuXtIGrrJuL4o

Brak daty rozpoczęcia
-
Andrzejki 2018

Wydarzenie miało na celu integrację członków Oddziału. Akcja mała (o), trwająca 4 godziny. Akcja jednorazowa. informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/544826085985219/

Brak daty rozpoczęcia
-
Szkolenie dla Oddziału-kandydata Opole

Szkolenie zorganizowane dla Członków Oddziału-kandydata Opole w celu przygotowania ich do przeprowadzania akcji, szczególnie Peer Education w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA). Akcja mała (e), trwająca 8h, przeprowadzona jednorazowo.

Brak daty rozpoczęcia
-
Zdrowie Pod Kontrolą edycja wiosenna 2019

Akcja mająca na celu przeprowadzenie badań profilaktycznych oraz edukację prozdrowotną klientów DH Supersam, odbyła się dn 6.04.2019 w godzinach 12-18. Przebadano setki osób. Akcję kwalifikuję jako dużą wg kryteriów: a (intensywne przygotowanie do akcji), b (przyznane patronaty pozauczelniane-marketing), c (SoloMedica, iXell, Supersam), d (powiatowy inspektor sanitarny, krwiodastwo, Śląska Izba Lekarska) , e (DH Supersam) , f (klienci sklepu), g (informacja w internecie, plakaty, radio, Lege Artis) ,h (powyżej 40 wolontariuszy) ,k (sprzet oddziałowy). Fotorelacja: https://drive.google.com/open?id=1qeqc5n4RltEMa2WLAW6lXmZlTNA6gLWw

Brak daty rozpoczęcia
-
Zaburzenia odżywiania

Zajęcia z Zaburzeń odżywiania w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Brak daty rozpoczęcia
-
Zaburzenia odżywiania

Zajęcia z Zaburzeń odżywiania w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Brak daty rozpoczęcia
-
Iskra dla serca - Mikulczyce

-akcja cykliczna -akcja trwała 3 godziny -akcja mała -akcja dla uczniów 7 klasy -ilość uczestników 15 -3 osób zaangażowane z IFMSA -sprzęt oddziałowy , transport materiałów na akcję (fantomy). Celem akcji była nauka BLS/AED. Akcja odbyła się w ramach lekcji.

Brak daty rozpoczęcia
-
Peer Education

6h Peer education, (4h MS, 2 h PWG)

Brak daty rozpoczęcia
-
peer education

3h peer education

Brak daty rozpoczęcia
-
Peer Education

2h peer education

Brak daty rozpoczęcia
-
Czytamy-Pomagamy

Zajęcia prowadzone były przez Martę. Dzieci kolorowały kolorowanki.

Brak daty rozpoczęcia
-
Dajmy radość

akcja nr 8 Akcja mała (spełnia jedno kryterium -e- akcja w plenerze), cykliczna. Jej celem jest organizacja gier i zabaw dla dzieci z domów dziecka i świetlic. Ósme w tym roku akademickim spotkanie w ramach projektu "Dajmy radość" odbyło się w Domu Aniołów Stróżów, zrzeszających dzieci pochodzących z "trudnych" rodzin. Trwało od 16 do 17 i uczestniczyło w nim trzech wolontariuszy. W trakcie spotkania z dziećmi malowaliśmy farbkami.

Brak daty rozpoczęcia
-
Dajmy radość

akcja nr 9 Akcja mała (spełnia jedno kryterium -e- akcja w plenerze), cykliczna. Jej celem jest organizacja gier i zabaw dla dzieci z domów dziecka i świetlic. Dziewiąte w tym roku akademickim spotkanie w ramach projektu "Dajmy radość" odbyło się w Domu Aniołów Stróżów, zrzeszających dzieci pochodzących z "trudnych" rodzin. Trwało od 16 do 17 i uczestniczyło w nim dwoje wolontariuszy. W trakcie spotkania przygotowywaliśmy z dziećmi ozdoby wielkanocne.