Akcje

20.11

Wtorek

11:00
Asystent Skarbnika Oddziału

Pełnienie funkcji Asystenta Skarbnika Oddziału.

14.05

Wtorek

09:45
(Za)bieganie

W ramach projektu "(Za)bieganie" zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i aktywności ruchowej.Zostały przeprowadzone w nowej formie- zajęcia na świeżym powietrzu. Lekcje były przeprowadzone w Przedszkolu nr 51 w Rybniku w godzinach 9.45-12.45 (4 lekcje). Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia, o dużej dostępności formy ruchu jaką jest bieganie oraz różnych form gier i zabaw związanych z tą aktywnością. Składały się one z pogadanki, a następnie zajęć ruchowych na dworze. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie. 

11.05

Sobota

11:00
(mini) Zdrowie pod Kontrolą

W dniu 11 maja 2024r. (w godzinach 11:00-15:00) odbyła się akcja profilaktyczna '(mini) Zdrowie pod Kontrolą' w CH Agora Bytom.  Podczas akcji nasi wolontariusze wykonywali pomiary glikemii, ciśnienia i saturacji, edukowali w najważniejszych kwestiach zdrowotnych (profilkatyka przeciwnowotworowa, zdrowe odżywianie, zdrowie skóry, zdrowie psychiczne, samobadanie piersi i jąder) oraz przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy. Było też stanowisko dla najmłodszych.  W akcji brało udział w sumie 2 wolontariuszy.

09.05

Czwartek

16:00
(Za)bieganie

Zorganizowany bieg z projektu (Za)bieganie. Najpierw ogłoszenie zapisów na Facebooku i Instagramie. Bieg rozpoczął się od głównego wejścia na uczelnię, dobiegliśmy na Starganiec i wróciliśmy na ligotę. Cały bieg wyniósł około 13 kilometrów. 

09.05

Czwartek

15:00
Co dwie głowy to nie jedna

W dniu 09.05.2024r. po raz kolejny miały miejsce zajęcia w Fundacji Gniazdo w ramach projektu "Co dwie głowy to nie jedna". Odbyły się 4 godziny lekcyjne (2 z matematyki i 2 z angielskiego) na następujące tematy: ułamki zwykłe - skracanie, rozszerzanie i dodawanie; figury płaskie - podstawowe pojęcia, pola; What's your hobby? - verbs; Have got - kiedy i jak używamy?

05.05

Niedziela

11:00
Psi Dyżur

W dniu 05.05 odbyła się kolejna akcja z cyklicznych wolontariatów w Zabrzu- wolontariuszka wyprowadzała bezdomne psy na spacery, a także bawiła się z nimi na świeżym powietrzu. 

03.05

Piątek

08:00
Psychodeliki

Dnia 03.05.2024r. na relacji na instagramie i facebooku oddziału pojawiły się grafiki opisujące przebieg warsztatów ze streetworkingu. Powyższe warsztaty odbywały się 24.04.2024r. Celem grafik było opowiedzenie o przebiegu zajęć, pokazanie ciekawych zdjęć i zachęcenie studentów do udziału w przyszłych edycjach warsztatów.

30.04

Wtorek

10:45
Kostek z klasą

W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 67 im. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach w godzinach 10.45-12.25 (2 klasy), przez dwóch wolontariuszy. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie.

30.04

Wtorek

09:00
Festiwal Demokracji

W dniu 30 kwietnia w godzinach 9.00-16.00 nasi wilontariusze wzięli udział w 'Festiwalu Demokracji' organizowanym przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych. Podczas wydarzenia uruchomiliśmy nasze stanowisko, na którym odwiedzające osoby miały okazję skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych (pomiar glikemii, ciśnienia, saturacji) oraz zasięgnąć porad zdrowotnych. W akcji brało udział dwóch wolontariuszy.

30.04

Wtorek

08:00
Psychodeliki

Dnia 30.04.2024r. w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach programu Psychodeliki. Na zajęciach został poruszony szeroko pojęty problem środków psychoaktywnych i negatywnych skutków ich zażywania. Program ten ma na celu uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne i tragiczne w skutkach jest zażywanie narkotyków, które staje się coraz częstszym problemem wśród młodych ludzi. Warsztaty trwały sześć godzin lekcyjnych i były przeprowadzane w klasach 6-8 szkoły podstawowej.

28.04

Niedziela

13:00
Psi Dyżur

W dniu 28.04 odbyła się kolejna akcja z cyklicznych wolontariatów w Chorzowie - wolontariuszka wyprowadzała bezdomne psy na spacery, bawiła się z nimi na świeżym powietrzu. Spacer zapewnia podstawową potrzebę ruchu u psa, a dodatkowo pozwala na realizację potrzeb fizjologicznych. Poza tym daje im rozrywkę, która jest szczególnie istotna, z uwagi na przebywanie w schroniskach.

27.04

Sobota

12:00
(mini) Zdrowie pod Kontrolą

W dniu 27 kwietnia 2024r. (w godzinach 12:00-18:00) odbyła się akcja profilaktyczna '(mini) Zdrowie pod Kontrolą' w Galerii Zdrój w Jastrzębiu Zdroju.  Podczas akcji nasi wolontariusze wykonywali pomiary glikemii, ciśnienia i saturacji, edukowali w najważniejszych kwestiach zdrowotnych (profilkatyka przeciwnowotworowa, zdrowe odżywianie, zdrowie skóry, zdrowie psychiczne, samobadanie piersi i jąder) oraz przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy. Było też stanowisko dla najmłodszych.  W akcji brało udział w sumie 4 wolontariuszy.

27.04

Sobota

10:00
Psi Dyżur

W dniu 27.04 odbyła się kolejna akcja z cyklicznych wolontariatów w Chorzowie - wolontariusze wyprowadzali bezdomne psy na spacery, bawili się z nimi na świeżym powietrzu. Chodzenie na spacery daje psu możliwość wykazania się fizycznie. Podczas spacerów pies może biegać, skakać, węszyć i odkrywać nowe miejsca. To pozwala mu spalić energię, utrzymać kondycję i zachować zdrową wagę.

27.04

Sobota

09:00
Zero Waste Project - akcja sprzątania lasu

Dnia 27 kwietnia 2024r. w ramach inicjatyw podejmowanych w kwietniu przez nasz Oddział z okazji Dnia Ziemi miała miejsce akcja sprzątania śmieci na terenie lasu Zadole. Akcja ta była możliwa do zorganizowania dzięki Nadleśnictwu Katowice - Leśnictwu Zadole oraz przy pomocy Urzędu Miasta Katowice i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z.o.o Katowice. W trakcie trwania akcji udało się nam zebrać ponad 1000l śmieci.

26.04

Piątek

15:00
Porady zdrowotne dla seniorów

W dniu 26 kwietnia 2024r. (w godzinach 15:00-17:00) odbyła się akcja profilaktyczna 'Porady zdrowotne dla seniorów' w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności w Katowicach. W ramach akcji wolontariusze wykonywali pomiary glikemii, ciśnienia i saturacji, edukowali w najważniejszych kwestiach zdrowotnych (profilkatyka przeciwnowotworowa, zdrowe odżywianie, zdrowie skóry, zdrowie psychiczne, samobadanie piersi i jąder) oraz przypominali seniorom zasady udzielania pierwszej pomocy.  W akcji brało udział w sumie sześciu wolontariuszy.

26.04

Piątek

11:00
Kostek z klasą

W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Miejskim Przedszkolu nr 46 w Katowicach w godzinach 11.00-12.00 (1 grupa), przez jednego wolontariusza. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie.

26.04

Piątek

08:55
Kostek z klasą

W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 67 im. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach w godzinach 8.55-10.35 (2 klasy) przez jednego wolontariusza . Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie.

25.04

Czwartek

15:15
Co dwie głowy to nie jedna

Dnia 25.04.2024r. odbyly sie kolejne zajęcia w Fundacji GNIAZDO w ramach projektu "Co dwie głowy to nie jedna". Miały miejsce 2 lekcje z języka angielskiego z następujących tematów: liczby do 20 + what time is it? oraz present simple + vocabulary:job.

24.04

Środa

16:00
Psychodeliki

Dnia 24.04.2024r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach odbyły się warsztaty ze streetworkingu. Na warsztatach zaproszony prelegent przyliżył studentom definicję streetworkingu i problemy, z jakimi mierzą się osoby pracujące w tej dziedzinie. Poruszone zostały zarówno pedagogiczne, jak i medyczne aspekty tej pracy. Podczas zajęć studenci wysłuchali ciekawego wykładu przeplatanego praktycznymi zadaniami, dzięki którym dało się jeszcze bardziej zagłębić w ten temat. Warsztaty trwały dwie godziny zegarowe.

24.04

Środa

11:15
Porozmawiajmy o przemocy

W ramach projektu " Porozmawiajmy o przemocy" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu praw człowieka i pokoju w tematyce przemocy. Lekcje były przeprowadzone w Przedszkolu nr 51 w Rybniku w godzinach 11.15-14.15 (4lekcje) Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o rodzajach przemocy, jak rozmawiać na jej temat oraz gdzie zgłosić się, aby uzyskać pomoc. Zajęcie zostały przeprowadzone stacjonarnie. Przedszkole nr 51 Rybnik, Świerklańska 42, 44-200 Rybnik