Akcje

23.04

Czwartek

15:00
Warsztaty podstaw pielęgniarstwa z English Devision

Na jednych z kolejnych warsztatów podstaw pielęgniarstwa miało możliwość uczestniczyć 18 osób z wydziału anglojęzycznego. Mieli oni możliwość nauczenia się teorii o rodzajach iniekcji, cewnikowaniu, korzystaniu i przeznaczeniu pusoksymetru oraz wykonaniu praktyki: pobierania krwi z użyciem wenflonu oraz metody próżniowej, cewnikowania, korzystania z pulsoksymetru. Warsztaty trwały 2h w jednej turze. 

16.04

Czwartek

16:00
Warsztaty podstaw pielęgniarstwa

Osoby uczestniczące w warsztatach miały fantastyczną okazję pogłębienia swoich umiejętności pielęgniarskich. Tym razem ćwiczono takie umiejętności jak: założenie kaniuli obwodowej, pobranie krwi metodą próżniową, cewnikowanie, zakładanie sterylnych rękawiczek oraz użycie pulsoksymetru. W akcji brało udział 25 osób.

08.04

Środa

15:00
Warsztaty badania fizykalnego

W dniu 08.04.2026 roku odbyły się w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Warsztaty Badania Fizykalnego  w sali 220 w ramach programu SCOME dla 24 studentów. Część warsztatowa trwała od godziny 15:00 do 19:30 w dwóch turach. W tym czasie uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat zbierania wywiadu i elementów badania fizykalnego.Następnie odbyła się część praktyczna w trakcie, której nastąpił instruktaż poszczególnych elementów badania, a następnie studenci mogli poćwiczyć elementy badania fizykalnego . Następnie była część symulacyjna. Warsztaty zakończyły się podsumowującym Kahootem.  

08.04

Środa

08:30
Kostek z Klasą

W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Ignacego Prądzyńskiego 2,27-200 Starachowice w godzinach 8.00-11.00 (3  grupy), przez jedną wolontariuszkę . Wolontariuszka sama organizowała akcje i kontaktowała się ze szkołą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie. Wolontariuszka również robiła fotorelacje w trakcie akcji. 

31.03

Wtorek

14:30
Warsztaty Gipsowania

W dniu 31 marca 2026 odbyły się w CDISM w Katowicach w sali 220 "Warsztaty Gipsowania" dla 24 studentów. Część ćwiczeniowa trwała od 15:30 do 18:00. W tym czasie studenci zapoznali się z elementami postepowania w urazach zgodnie z protokołem RISE, które zostały omówione przez ortopedę lek. Jacka Klera. Nastepnie odbyła się część praktyczna- była okazja do zakładania szyn gipsowych, gipsów pełnych na kończyny dolne i górne. Warsztaty zostały zakończone Kahootem z niespodziankami. 

31.03

Wtorek

08:00
Kostek z Klasą

W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr. 67 w Katowicach  w godzinach 8.00-11.00 (3  grupy), przez jedną wolontariuszkę . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie. Wolontariuszka również robiła fotorelacje w trakcie akcji. 

30.03

Poniedziałek

09:00
Pierwsza pomoc przedmedyczna dla przedszkolaków.

 30 marca 2026 roku odbyła się akcja z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Publicznym Przedszkolu w Siewierzu. Polegała ona na edukacji dzieci w wieku od 3 do 6 lat w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacji, gdy komuś dzieje się krzywda. Dzieci wysłuchały procedury postępowania, a następnie miały możliwość samodzielnego przećwiczenia jej na fantomach do resustytacji pod okiem wolontariuszki. Miały rownież możliwość obejrzenia apteczki oraz zostało im pokazany prawidłowy sposób opatrywania ran lub zwichnięć bandażem. Akcja trwała od godz. 9:00-12:00 i wzięło w niej udział 104 przedszkolaków.

30.03

Poniedziałek

08:00
warsztaty dla licealistów

warsztaty dla licealistów - w ramach dni otwartych ŚUM, organizowane we współpracy z samorządem studentkim WNMK (warsztaty szycia chiruricznego, gipsowania oraz ABC bloku operacyjnego)

28.03

Sobota

19:00
warsztaty gipsowania

warsztaty gipsowania kończyny górnej (2 tury- 19:00-20:30 oraz 20:30 do 22:00) zorganizowane podczas konferencji Winter Case Cup 2026

28.03

Sobota

13:00
warsztaty laparoskopii

warsztaty laparoskopii podczas konferencji Winter Case Cup 2026 wraz z lek. Karoliną Majewską 

28.03

Sobota

11:00
warsztaty szycia chirurgicznego

warsztaty szycia chirurgiczego - 2 tury (11:00-12:00 - podtawowe oraz 12:00-13:00 - zaawansowane) podczas konferencji Winter Case Cup 2026

27.03

Piątek

09:00
Kostek z Klasą

przeprowadzenie 3 godzin lekcyjnych zajęć w szkole podstawowej    W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr. 67 w Katowicach  w godzinach 900-12:00 (3  grupy), przez jedną wolontariuszkę . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie. Wolontariuszka również robiła fotorelacje w trakcie akcji. 

24.03

Wtorek

15:00
Warsztaty Osłuchiwania

W dniu 24.03. 2026 roku odbyły się w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Warsztaty Osłuchiwania w sali 219 w ramach programu SCOME dla 24 studentów. Część warsztatowa trwała od godziny 15:00 do 17:30 w dwóch turach. W tym czasie uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat osłuchiwania serca i płuc.Następnie odbyła się część praktyczna w trakcie, której nastąpił instruktaż poszczególnych elementów badania, a następnie studenci mogli poćwiczyć na fantomie, który prezentował różne zmiany osłuchowe .Warsztaty zakończyły się podsumowującym Kahootem.  

24.03

Wtorek

08:00
Kostek z Klasą

przeprowadzenie 3 godzin lekcyjnych zajęć w szkole podstawowej    W ramach projektu ,,Kostek z klasą" przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej i dbania o kości i zęby. Lekcje były przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr. 67 w Katowicach  w godzinach 8.00-11.00 (3  grupy), przez jedną wolontariuszkę . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o kości, jak poprawnie siedzieć, prawidłowo myć zęby oraz jak spakować plecak, tak żeby był dostosowany do ich wagi i wzrostu. Zajęcia zostały przeprowadzone stacjonarnie. Wolontariuszka również robiła fotorelacje w trakcie akcji. 

15.03

Niedziela

12:00
warsztaty laparoskopowe (akcja cząstkowa 4)

warsztaty z podstaw laparoskopii przeprowadzone przez lek. Magdę Bichalską-Lach, specjalistkę chirugii ogólnej

15.03

Niedziela

12:00
warsztaty szycia zaawansowanego (akcja cząstkowa nr 5)

warsztaty z szycia zaawansowanego i opatrywania ran przeprowadzone przez le. Piotra Lewandowskiego rezydenta chirurgii ogólnej 

15.03

Niedziela

12:00
warsztaty z szycia chirurgicznego dl English Division (akcja cząstkowa nr 8)

warsztaty przeprowadzone przez studentki 5 roku Agnieszkę Sawinę oraz Kaję Hanys 

15.03

Niedziela

12:00
warsztaty kardiochirurgiczne (akcja cząstkowa nr 6)

warsztaty kardiochirurgiczne na tkankach (sercach) zwierzęcych i wszywaniu zastawki przeprowadzone przez lek. Sebastiana Krycha 

15.03

Niedziela

12:00
warsztaty USG (akcja cząstkowa nr 7)

warsztaty z USG jamy brzusznej oraz EFAST przeprowadzone przez lek.Szymona Gawędę, który jest w trakcie specjalizacji z pulmonologii 

15.03

Niedziela

06:00